Upravit stránku

Barevné jiskření kolekce Ilony Donátové
,,Pro mě to byla jedna z nejemotivnějších akcí, které jsem pořádala“ Ilona Donátová

Poslední neděli v dubnu proběhla v Poděbradech autorská přehlídka Ilony Donátové, která se už stává v tomto lázeňském městě tradicí. Už po 23 let inspiruje ženy, co si obléknout do zaměstnání, společnosti i ve volných chvílích. Kromě podmanivé hudby, zazněly písně Kristýny Šebíkové, večerem provázela Naďa Konvalinková a moderátor rádia Kiss Delta Jiří Vondra…

Dle ohlasů diváků v přeplněném sále zanechala tato přehlídka na nás všech velmi silný dojem. Kromě inspirujících  modelů dala Ilona Donátová své přehlídce nádech sociální odpovědnosti. Výtěžek ze vstupného ve výši 41000,-věnovala dětem z Dětského domova v Sedloňov, čímž dala své akci zcela nový rozměr.

Viděli jsme něco, co dělá ženy krásnými-  nádherné modely- příjemní lidé.. Výše  příspěvku, ze které jsme byli všichni nadšení,  jen podtrhuje vnímání sociální podpory přítomných k dětem z Dětského domova , jejichž vystoupení též přispělo k příjemné atmosféře akce.

A jaké kolekce byly k vidění?
V kolekci jaro-léto 2015 převažují přírodní materiály – bavlna, hedvábí, len, viskózové hedvábí v krešové úpravě. Převažují barvy azurová, šmolkově modrá, dále bílá, odstíny žluté, oranžové, tělové a přepudrované odstíny, ze vzorů – květy a geometrie.

Léto v hedvábí
Kolekce šatů a sukní v různých délkách z hedvábného materiálu a rozličných potisků květinek přitáhla oko každé ženy. Hedvábí ( ostatně i viskoza) patří mezi hydrofilní vlákna, mají tedy vysokou navlhavost, vysokou afinitu k vodě, doporučujeme do horkého léta. Navíc krešová úprava materiálu dodá vysokou pevnost a nulovou žmolkovitost. Hravá kolekce kalhot a svetrů na kočičí téma.

Kabáty a kalhoty – vlajková loď Ateliéru Donát
Mohli jsme nahlédnout i pod pokličku, tedy zjistit co se připravuje pro zimní období. Hlavním tématem jsou pro Ateliér Donát už několikátou sezónu kabáty různých délek, v casual i elegantním stylu. Návrhářka využívá kombinace neslučitelných materiálů, aby vynikly jeden díky druhému, to dodává kabátům neotřelý vzhled. Zajímavostí je i barevná úprava - technika  leptu a pigmentového tisku, sepraného efektu i kamufláže. A samozřejmě jako vždy kombinuje kabáty s kalhotami. Tentokrát je velkým hitem  barevná bordura, která se opakuje na kabátu.  Ostatně kalhoty z kvalitních materiálů doplňují modely napříč kolekcemi. V Ateliéru Donát koupíme i délku 122 cm a klidně i s rozšířenými nohavicemi.

Business styl
Linku  I am redy navrhla pro zaměstnanou ženu, která nemá času nazbyt. Je náročná k sobě i k ostatním. V kolekci vidíme zakomponovaná dvě protichůdná témata, tedy spojení prvků nostalgické romantiky - krajka, vzor puntíčky reminiscence osmdesátých let a prvků sportovních – ostré vzory, úsporné střihy. Vzorové a barevné efekty tvoří optickou iluzi, která ubere nějaké to kilo a pozitivně tvaruje postavu.

Elegance a romantika pro slavnostní příležitost
Ve své kolekci návrhářka nezapomněla na oblečení pro slavnostní příležitost, elegantní i romantické. Hlavní roli u šatů, halenek a kostýmů hraje krajka a hedvábí. Některé modely jsou zdobené originálním paličkovaným šperkem.
Ženy by si měly vybírat oblečení, ve kterém se cítí dobře. Sebekrásnější kus oblečení není sám o sobě ničím. Duši a lesk mu dodá až žena, která ho umí nosit. Ostatně v tomto duchu byla celá přehlídka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti