Upravit stránku

ATELIÉR DONÁT – značka jednoduchosti a extravagance

Při tvorbě se inspirují svými zákaznicemi

Autorský rukopis Ateliéru Donát je za 25 let svého trvání autentický. Návrhářka Ing. Ilona Donátová pracuje s textiliemi, na kterých uplatňuje znalosti ze svého studia oboru chemické technologie oděvní výroby na TU v Liberci. Navrhuje nejen barevné kompozice, ale také samotnou struktur a složení tkanin. Tím se zajišťuje z velké části exkluzivita materiálů pro navrhované modely. Osobitost kolekcím dodávají také našívané aplikace a barevná dekorace designérky Romany Krejčí.
Obě tvůrkyně módy si pro nové kolekci zima 2018/19 tentokrát vybraly - černou a grafitovou barvu jako základ, kterou doplňuje stříbrná, šedivá, červená, hořčičná, odstíny žluté a královská modř - která se celosvětově dostává do popředí. Nechybí klasický arterový vzhled a tak jak to umí jen Ilona Donátová, propojuje elegantní a sportovní look, takže streetovou módu, lehce zákaznice přemění na malou večerní. Kolekce kombinuje sportovní kabátky různých délek, kardigany, vesty, kalhoty úzké i široké, šaty, sukně různých délek a nechybí ani dlouhé a polodlouhé večerní šaty v štíhle lince. Dominantou jsou kabáty z materiálů, které zabalí každou ženu do tepla. Odvážlivce určitě zláká vzor s motivem vlka, který symbolizuje nezávislost v hledání sebe sama. Ilona Donátová otvírá svými modely srdce.

Zaručený tip: stříbrné kalhoty s matným vzorem z nemačkavého strečového materiálu, jsou naprosto univerzální a nadčasové, hodí se pro všechny příležitosti a lichotí každé postavě.

Čtvrt století na módním nebi

Být jiná a nesázet na konformitu.

Tvoří si svůj módní mikrosvět, ve kterém je jí dobře. Modely pod značkou Ateliéru Donát v sobě mixují historii, glamour /kouzlo krásy/ a kvalitu (materiálu) a barevnost přírody. Návrhářka Ilona Donátová modely navrhuje celý svůj život - nejprve šila na panenky, potom na sebe a dále pro své známé a nakonec pro své zákazníky a množství lidí, které její móda oslovuje, každým rokem narůstá. Návrhářka Ilona Donátová vystudovala VŠ textilní a při své tvorbě se zaměřuje na tvorbu materiálů, tedy úpletů a látek a barvení textilií. Iloně Donátové nejde pouze o estetiku, ale také o dobrou údržnost materiálu, aby model, který vyjde z dílny Ateliéru Donát, sloužil co nejdéle. Ilona Donátová zůstala věrná svému vidění světa, celou svou bytostí odmítá konformitu, ráda mění pravidla a zjevně je ta cesta správná, protože značka Ateliér Donát je na trhu čtvrt století. Etablovaná značka Ateliér Donát se objevuje na kabátech, bundách, šatech, kalhotách, sukních, tunikách, halenách, topech, šálách, šátcích, límcích.
Ilona Donátová se inspiruje kubismem, tedy určitou strohostí, kterou se snaží zjemnit a dodat prvky romantiky. Kouzla s geometrickými vzory vidíme v každé její kolekci, stejně jako romantické prvky -malování, výšivka, zdobné kamínky, lurexové prvky, krajky. Tvoří především pro kreativní ženu.
Nikdy nepreferovala sexistickou módu, ale žensky rafinovanou. Pro konečný efekt modelů používá rukodělné techniky patchwork, háčkování, batiku krajkové nášivky. V jejích kolekcích se často nachází kombinace barev bílá a černá, která umožňuje tvarovat postavu, zvýrazňovat i modelovat (potlačovat) určité křivky. Linky modelů Ateliér Donát na sebe vždy určitým způsobem navazují, takže se velmi dobře kombinují a jsou nadčasové. Každopádně materiály použité na modelech mají dlouhou životnost, na tom si návrhářka Ilona Donátová zakládá.

 

Vážené zákaznice,

Nabídnout vedle klasického prodeje ještě službu navíc tak, aby se zákazník vracel právě k vám. Doufám, že jsem snad takovou skulinku našla. Cítím hlubokou pokoru, když vidím tu obrovskou nabídku a konkurenci a Vy zákaznice si přesto vyberete model z mé dílny. Je krásné, vidět mé modely ,,běhat“ na ulici, vidět, že žijí ve společnosti, na promoci, na svatbě a zároveň vnímat, že z něho máte radost. A právě za to Vám náleží můj dík.