Upravit stránku

Ženskost - Přirozenost - Hravost - Svoboda - Oči dokořán

Odlišit se od ostatních, také o tom je MÓDA. Inspirujte se nejnovějšími trendy Ateliéru Donát 2018/2019. Modely pod značkou AD překvapují svou ženskostí, zajímavými střihy a směřováním k detailu. Obdivovat můžete – nápadité aplikace, leptový a pigmentový tisk. Kolekce zprvu navozuje romantiku a bezstarostnost květinovými vzory, potom nátisky písma upozorňují na důležitost komunikace a naslouchání a v závěru se prudce stáčí k motivu vlka, tedy k symbolu volnosti a svobody pro všechny – nejen lidi ale i zvířata. Návrhářka Ateliéru Donát - Ilona Donátová a designérka aplikací Romana Krejčí vyjadřují navrženou kolekcí svůj přístup k životu, snaží se posunout hranice lidskosti, obě intenzívně prosazují svá přesvědčení za důstojnější život zvířat. Svoboda je to nejdůležitější za všech okolností, a právě tu volnost a lehkost symbolizuje móda AD především.
Rozhodující pro každou kolekci jsou materiály, které dodávají oblečení nejen pečeť výjimečnosti, ale rozhodují o tom, jak bude model funkční – pohodlný a jak náročná bude jeho údržba, to hraje v současném uspěchaném životě prim. Proto si značka AD materiály nejen odpovědně vybírá, ale řadu z nich si návrhářka Ilona Donátová navrhuje sama, aby modelům zaručila originalitu. Těšit se můžete na krajku, len, pleteninu, dutinový úplet s motivy vlka, elastické tkaniny s flockovým potiskem, tkaniny velmi dobře udržují svůj tvar i barvu.
Nebojte se být sama sebou a následujte svou intuici. Vyhlédněte si svůj jedinečný outfit modelů Ateliéru Donát. Navštivte naše přehlídky, ateliéry popř. obchody, které naši módu prodávají.

„Móda - jsou kouzla a čáry v rukách žen!“ Romana Krejčí podpis
„Ženy by neměly módu pouze sledovat, ale žít módou své duše a nechávat se svést volností,“ podpis Ilona Donátová

ATELIÉR DONÁT KOUZLO ORIGINALITY

Značka AD (ATELIÉR DONÁT) touží vlákat a vtáhnout všechny do svého světa originálních autorských modelů ušitých z kvalitních textilií. Látky jsou z velké části navržené návrhářkou Ilonou Donátovou, takže zajišťují zákaznicím nepochybnou exkluzivitu, vše se zpracovává v EU. Originalitu a neopakovatelnost oblečení zaručuje především vysoký podíl ruční práce, včetně nášivek a barevných aplikací designérky Romany Krejčí. Značka AD je na trhu čtvrt století, takže se nabízí rekapitulování a sepsání dlouhého výčtu - v jakých módních časopisech byly modely Ateliéru Donát zveřejněny, kolik rozhovorů dala spolumajitelka firmy Ilona Donátová, jakých tuzemských a zahraničních výstav se AD zúčastnil, kolik manekýnek i známých osobností předvádělo modely AD, kolik autorských i charitativních přehlídek jsme zorganizovali, jaké známé osobnosti naše modely oblékají…. Ale nechceme se dívat zpět, chceme se těšit SPOLEČNĚ S VÁMI na to nové, co přijde.
Ilona Donátová a Romana Krejčí

Jak charakterizovat módu Ateliéru Donát? Je kreativní, hravá, optimistická, těžko se dá zaškatulkovat, protože modely navrhuje návrhářka, která nemá ráda konvenci a nenechá se zaškatulkovat do konformity. Rozhodně má hodně příznivkyň – zákaznic, o čemž svědčí i to, že Ateliér funguje již přes dvě desetiletí a je známý svým kreativním přístupem k módě, v němž se zajímavým způsobem kombinují různé střihy, barvy, originální oděvní motivy i přírodní materiály jako bavlna, len nebo viskoza.
Modely A.D. se prodávají v autorských obchodech –25 let v Poděbradech, 15 let na Praze 1 a v Bratislavě, 3 roky v Pardubicích. Dále se modely nabízejí v obchodech a ateliérech v Čechách, na Slovensku, v Německu a Rakousku.

Móda na míru vašemu já i postavě

Přestože ateliér proslul i díky Nadě Konvalinkové, jedné z jeho slavných zákaznic, tím, že navrhuje šik módu pro plnoštíhlé ženy, v jeho nabídce si vybere každá žena, mladá, stará, štíhlá či plnějších tvarů. Důležitý je zkrátka výsledek. Jak sama říká Ilona Donátová, právě práce s ženským tělem a módou ji baví: „Každá žena je krásná, musí jen vědět jak oblékáním svou krásu a osobitost zvýraznit.“
Ilona Donátová např. realizovala velké autorské přehlídky v Bratislavě, v Národním divadle v Praze,..kostýmy pro kalendáře Grandhotelu Evropa, (foto Robert Vano, Zuzana Mináčová), kostýmy pro Divadlo Pavla Trávníčka, hru ,,Manželské iluze“ od Erica Asouse - premiéra v Národním divadle, kostýmy pro Janu Bouškovou, Naďu Konvalinkovou, Martu Richterovou, Olgu Feldekovou,…

Co možná ještě nevíte o oděvní značce Ateliéru Donát.

Duší výtvarného ateliéru jsou dvě sestry, pro které je móda nejen profesí, ale velkým koníčkem a posláním. Ilona Donátová vystudovala textilní fakultu, kterou využívá ve své praxi při návrzích textilií, z kterých se potom vzorují modely. Druhá dáma ateliéru Romana Krejčí vymýšlí a navrhuje textilní aplikace, které dělají modely jedinečnými, protože se obvykle jedná o ruční práci. U obou se spojuje nesporný talent s neúnavností a houževnatostí. Za každých okolností razí vlastní módní tunel a nenechají se svým okolím odradit. Z návrhů sálá pochopení pro ženy, samy říkají, že navrhují pro ženy, které jim jsou duší (vnitřně) podobné. A zjevně našly nějaký vzorec pro ženskou duši, protože jejich modely nosí stále více žen.

Modely Ateliéru Donát

  • Česká firma s dvacetiletou tradicí – 25 let na trhu
  • Velký podíl ruční práce
  • Omezené série – menší množství modelů, spadají do modelové tvorby
  • Rukopis modelů Ilony Donátové – autorky, je tak specifický, že její oblečení nemůžete přehlédnout. Ing.Ilona Donátová navrhuje nejen barevné kompozice, ale i samotnou strukturu a složení tkanin. Uplatňuje tak v praxi znalosti z TU v Liberci oboru CHTT (chemické technologie oděvní výroby)
  • Většina materiálů je vyráběna pouze pro Ateliér Donát .
  • Všechny modely vyrobeny v EU, většina v ČR
  • Móda na míru vašemu já i postavě
  • Nabídka modelů až do velikostí 6 XL

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti