Upravit stránku

Nejjednodušší je využít kontrastu barev.  Všichni vědí, že černá opticky zeštíhluje a prodlužuje, ale to neznamená, že musíte vybírat jen černou. Využít můžete všech tmavých odstínů barev bordó, modré, hnědé, šedivé, fialové apod. Tmavým odstínem problematické partie upozadíte. Vždy ale zvolte prvek, kterým celkový outfit rozjasníte (šály, šátky, návleky, šperky), neboť zářivé barvy zjemní  tvář a nabíjejí energií. Byla by škoda nevyužít  „dobíječky“  právě v zimních měsících. Stačí barevná šála a celá zazáříte, můžete si vybrat na prodejně Ateliéru Donát.

Aby žena působila štíhlejším dojmem, musí si vybírat takové střihy a siluety, které lichotí právě jí. Má-li silná stehna a ne zrovna dlouhé nohy, nejsou ve většině případů úzké kalhoty cigaretového střihu ta nejlepší volba.  Jsou střihy, které je lepší navzdory diktátu módy vypustit.  Naopak oblíbené vrstvení je zrovna způsob, jak rafinovaně zamaskovat nedostatky a dát do popředí to pěkné.  Každou středu v Ateliéru Donát probíhá poradenství, jak najít ty správné kousky oblečení a poskládat je tak, aby výsledný dojem byl pro ženu ten nejlepší.  

Souměrná plnější postava

Je-li to váš případ, pak máte vyznačený pas a jen více oblé boky, které jsou totožné nebo se jen mírně liší, s obvodem hrudi. V tom případě si můžete až na malé výjimky, dovolit vše. Přiznáte-li svá kila, která v žádném případě nemusí být ošklivá (je to spíš pocit ve vaší hlavě), můžete si vzít i úzké kalhoty, ovšem doplněné obuví na podpatku. Je pro vás výhodné dodržovat svislé linie. Ideální je jemný svislý proužek, který zeštíhlí a prodlouží postavu. Vyvarujte se pouzdrových šatů, které by v případě vystouplého bříška na vás nevypadaly nejlépe. Ideální je princesový střih šatiček. Stejně tak jako rozevlátá zvonová sukně. Je ovšem důležité správně zvolit její délku - to by se mělo odvíjet podle tvaru a štíhlosti vašich nohou. Máte-li skutečně výrazná lýtka, je lepší zvolit délku pod jejich nejširší část. Sukně také víc maskuje zadeček a stehna. Kalhoty rovného střihu zmenší boky, ale ztratíte několik centimetrů délky nohou. Vždy je dobré posoudit problém z různých úhlů. Právě posouzení nestranné osoby - stylistky pomůže oblečení zkompletovat, aby odpovídalo právě vašemu typu.

Široké boky

V kolekci Ateliéru Donát je nepřeberné množství tunik, které tento problém jednoznačně zamaskují. Vhodný je asymetrický střih, nejlépe i barevně odstupňovaný tedy světlejší barvy nad pasem a ty tmavší v dolní části. Záleží potom na konkrétní ženě, jestli tuniku doplní kalhotami nebo sukní, která samozřejmě zamaskuje boky téměř neodhalitelně. Bohužel ženy sukně málo nosí, i když jim lichotí daleko nejvíc. Důležité je si pohlídat proporce horní a dolní časti těla, aby tunika neprodloužila tělo na úkor nohou.  Modely Ilony Donátové příliš nerýsují postavu, protože někdy je lepší křivky jen naznačit, než doslova obkreslit, obzvláště není-li postava úplně dokonalá. Oblečení by vás mělo udělat krásnější a dokonalejší ne naopak.  Důležité je, cítit se ve vybraném oblečení pohodově, protože se to obrazí na celkovém vzhledu. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti