Upravit stránku

Návrhářku Ilonu Donátovou vždycky lákalo navrhovat oděvy pro ženy, které mají plnější oblou postavu, prostě nějaké to kilo navíc. Důležité je umět se přijmout a s kily navíc si hravě poradit.  Ostatně i známé osobností, které nemají zrovna míry 90-60-90 nebo ultra štíhlou postavu, jsou krásné, zajímavé a nechybí jim šmrnc, mají své obdivovatele.

Na co se tedy Ilona Donátová při tvorbě pro plnoštíhlé ženy zaměřuje především? Je toho názoru, že českým ženám stále chybí „barevnost“, utápějí se v černých nebo mdlých tónech. Pro její modely je právě charakteristická hravost barev. Nejenže správně zvolené barvy ženu rozzáří, ale ona sebe sama barevnou kompozicí, kterou má na oblečení, nabíjí. Návrhářka doporučuje každé ženě, aby do šatníku zařadila barvy, které podpoří její pleť a dotvoří její osobitý styl. Upozorňuje, že ne vždycky je dobré řídit se typologií barev. Rozdělení lidí do čtyř základních barevných typů tj. jaro, léto, podzim, zima nenakazuje striktně se ho držet, pouze navádí na to, že ženě sluší některé barvy méně jiné více. Rozhodně vhodným řešením není, vzít si vzorníček k jednotlivým typům a podle něho se oblékat od hlavy až k patě. Nezaručuje to pozitivní výsledek, je to pouze nasměrování k určitým barvám. Musí se vycházet z toho, že každý člověk je jedinečný originál, vypadá jinak a sluší mu něco jiného. V každém případě umět si pohrát s barvami a vybrat ty vhodné pro sebe vám dá punc originality. A věřte, lahodíte-li oku barevně, potom nějaké to kilo navíc je zanedbatelný.

Dále ženy plnější by měly důkladněji vybírat materiál. Některé druhy tkanin můžou přidávat na váze, nebo když jim chybí splývavost a různě trčí opticky a zvětšují objem. I se strečovou úpravou se musí opatrně. Látka (textilie) a silueta si musí svým charakterem odpovídat. Měkký volný střih by měl být proveden v měkké látce, zatímco přiléhavější střih vyžaduje strukturovanou tkaninu. Podívejme se na příklad, zvonová sukně z měkkého materiálu např. žoržetu, šifonu či hedvábí se na těle nařasí a pohybuje se spolu s ním.  Když je provedení sukně z neupravené lněné látky, která je tuhá a k tělu nepřilne a přidá pět kilogramů navíc. V Atelieru Donát pracujeme s upraveným předepraným lnem, často v krešové úpravě, který má mačkavost specifickou a tudíž menší, je také více splývavý.

Plnoštíhlé ženy by neměly podceňovat střih, na kterém hodně záleží. Ateliér Donát upřednostňuje svislé linie švů, tulipánový a „áčkový“ střih sukně. Stejně tak má v nabídce v různém barevném provedení velké množství tunik, které jsou velmi vhodným oblečením pro velikosti od č.42, stačí si jen vybrat, která bude slušet právě vám.

Milé dámy s plnými tvary, věřte, že ty ultra štíhlé nejsou ve vztazích šťastnější, ani nemají jednodušší život, zpravidla tomu bývá naopak. Můžete nám napsat, která z plnoštíhlých žen se vám osobně líbí a proč. Rádi zveřejníme vaše postřehy ostatním. Nemusí to být jen známá osobnost  - můžete nám poslat fotografii své přítelkyně. Těšíme se na vaše reakce.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti