Upravit stránku

Jak vybírat punčochy

Jako všechno oblečení tak i punčochy nebo punčochové kalhoty dokážou vylepšit vzhled. Nohy v punčochách vypadají pevnější, ženy nad padesát by neměly ve společnosti chodit na boso, i když to móda doporučuje. Ale jako všechno, je to nakonec o pocitu. Jak tedy punčochy vybírat.

Nejprve si musíme říct, pro jakou příležitost, oblečení a roční období je chceme. Punčochy vybíráme i podle jejich síly, která se určuje jednotkou DEN tzv. density - nebo-li hustota vlákna. Punčochy s nízkým 10-20 DEN jsou vhodné pro teplejší počasí nebo do společnosti, mají samozřejmě také nižší životnost než ty silnější od 40 DEN.

Samodržící punčochy se liší od punčochových kalhot tím, že jim chybí právě ta kalhotková část. Punčochy ať s podvazkovým pasem nebo bez něj se pohodlněji nosí, ale nakonec je to o síle zvyku. Na co se ještě u punčochových kalhot zaměřit především na jejich zhotovení, tedy jestli mají zesílenou špičku, patu, sed a pas. Do nízkých bod je výhodnější mít šlápotu bez vyznačené špičky a paty, nemůže se nám potom stát, že zvýrazněná část vyčuhuje z boty ven, protože to rozhodně není ozdoba. U samodržících punčoch si zase musíme být jisté, žene budou klouzat po noze. Je lepší vsadit na dva držící pásky než na jeden, ale stejně to chce odzkoušet. Velmi důležitá je i velikost punčochového zboží. Značí se klasicky S-XL nebo naopak velikostmi 36 a dále. Každý si to musí na sobě odzkoušet, protože třeba u punčochových kalhot má na to vliv i výše sedu, případně jeho řešení.

Nejčastěji nosíme punčochy tělové barvy nebo černé. Ale v nabídce jsou v široké škále barev, kterými můžeme doplnit svůj outfit. K hitům zimní sezóny patří červená, oranžová, fialová. Vždy dobře vypadá, když barva punčoch koresponduje s horním dílem. Znovu jsou v kurzu krajkové a síťované vzory většinou v černém odstínu. Máme-li obavu z celoplošného vzoru na noze, můžeme si vybrat jen ornamenty nad kotníkem. Pustit se můžeme i do větších extravagance jako jsou barevné vzory. Jestliže je černá naší oblíbenou barvou a doplníme ji barevně strakatou punčochou a černou kozačkou, vypadá to moc pěkně. Jdeme-li do barevně vzorovaných punčoch a není-li nám dvacet, musíme být opatrní k tomu, co si dál na sebe oblékneme. Tady mnohem více platí, oblečení v jednom stylu.

Rozhodně by nám na tuto zimu neměly chybět neprůsvitné černé punčochy nebo punčocháče. Zimní punčochové kalhoty hřejivé obsahují až 80 % bavlny a mají až 120 DEN, zbytek je elastin, aby punčochy dobře přilnuly k noze. Vybereme-li si punčochy s leskem, musíme vést v patrnosti, že nám budou lehce rozšiřovat nohy. Proto máte-li plnější stehna a nosíte kratší sukni, vybírejte punčochové zboží bez lesku.

Punčochy jsou doplněk, na kterém se opravdu můžeme vyřádit. Pustit uzdu své fantazii. Ostatně i tato sezóna je plná sukní a šatů a prodloužených tunik, takže naší kreativitě se meze nekladou.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti