Upravit stránku

Trendy podzimu a zimy – převažuje ženský look

S každou novou sezonou padá otázka:“Co se bude nosit“. Milé dámy, jestliže máte rády kostýmky, komplety budete ve svém živlu. Protože kolekce většiny návrhářů jsou z těchto kompletů tvořeny. Blejzry a saka společně s kalhotami nebo sukněmi to právě frčí.

Horní díly mají většinou výrazné kapsy, někdy jsou na nich i zvýrazněné lemy. Hodně se objevuje černá barva, ovšem v kombinaci s nějakou pastelkou nebo aspoň nápadným vzorem.Také jsou velmi IN abstraktní malby na oblečení. Lemované jsou dolní okraje sukní, jsou buď odlišené barevně nebo jiným materiálem, tkaninou. Často se na lemech sukní a šatů objevují krajky. Prostě krajkové období s létem nekončí, naopak s podzimem nabírá na síle. Zůstává také zdobení transparentním materiálem, hlavně kolem rukávů nebo dolní části topu. Různé tyly a organzy můžou tvořit i volány, co by zdobící prvek na živůtku nebo sukni. Stejně tak zůstávají různé krajkové nebo transparentní vsadky na topech.

Nosí se i saka, blejzry na zip, který může být i asymetrický. Vůbec má asymetrie ve střihu nebo i zdobení zelenou. S nebývalou silou se objevují kabáty různých materiálů. Jestli jste si doposud kabát nepořídili a nosíte bundy nebo saka, letos určitě náporu kabátů podlehnete. A uděláte dobře, protože kabát krátké i dlouhé ženám sluší, protože lichotí postavě, když si žena vybere ten správný střih. Háčkované svetry nebo aspoň detaily z háčkovaných materiálů se objevují v kolekcích mnohých návrhářů. Stále módní je vrstvení horních dílů, které tak lichotí postavě, protože ji dokáže nejen zeštíhlit, ale třeba opticky prodloužit nohy.

Nesmíme zapomenout na doplňky, na kterých by se nemělo šetřit. Boty jsou na nižších podpatcích, ale tvar se ubírá do špičky. Ostatně není divu, protože kulatá špička je v kurzu už příliš dlouho a řekněme si, že špičaté boty lépe tvarují nohy a také víc se líbí mužům. Proto vydržíme i určité nepohodlí, které se špičatou botou vzniká. Kabelky jsou pro změnu módni ty menší.

Letošní podzim a zima bude v zajetí úpletů, pletenin, krajek a kůže. Úplety se příjemně nosí, v zimě zahřejí. Potisky jsou většinou ve tvaru lístků nebo geometrie v malé míře zůstává i zvířecí vzor. A jakou si pořídit sukni? Nejlépe kolovou, zvonovou nebo naopak úzkou siluetu. Co se bude nosit do společnosti? Kromě šatů a kompletů také kombinézy z jemných nebo dokonce transparentních materiálů. Proto se nám určitě budou hodit tenké pásky nebo řetízky, které právě zvýrazňují pas – prostřih na kombinézách.

Nezapomeňme, že hlavním cílem nákupů je vybudovat šatník, ve kterém se dá všechno vzájemně kombinovat. Ostatně i kolekce Ateliéru Donát, je na tomto principu vypracovaná.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti